Pianoinnvielseskonsert


Pianoinnvielseskonsert


Søndag 25. januar kl.19:00 i Hakadal kirke.

Det blir en flott og variert stund med mange medvirkende:

Initiativtaker, jazzpianist og tidligere organist Helge Nysted.
Plateaktuelle Elvira Nikolaisen deltar sammen med sin søster Hilma Nikolaisen og sin far John, som også har vært med i pianokomitéen. Søstrene har opptrådt i Oslo konserthus med Bob Dylan-låten «Every Grain of Sand» som de også skal synge for oss i Hakadal.
I tillegg deltar Nittedal Gospelkor, Nittedal Soul Children, Adrian Heric-Mansrud fra kulturskolen og våre dyktige og nye kirkemusikere Magnus Køhn og Adrian Flamme.
Ingfrid Mattingsdal Thorjussen blir med på fiolin og sokneprest Eivind Ørum vil binde sammen innslagene med noen ord.

I tillegg til å få glede oss over å lytte til vakker og variert musikk, så får vi også muligheten til å være med å synge med.

Pianoet vil få lyde både soloinstrument, i samspill med orgelet og andre instrumenter, som akkompagnement til solister og kor og til fellessangene. Dette blir stort!

Hjertelig velkommen til en fantastisk opplevelse – i takknemlighet over et fantastisk piano som kan glede oss i veldig mange år!

Etter konserten blir det bevertning bak i kirkerommet.

Gratis inngang.

Tilbake